Szép győzelem az U20-as Bajnokságban

A Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK U20-as gárdája a Budaörsi DSE U20 ellen játszott idegenbeli mérkőzést február 24-én. A Bajnokság 20. fordulójában szoros első félidő után érvényesülhetett a Tisza-parti fiúk akarata.

Budaörsi DSE U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 78-91 (21-22, 31-28, 13-24, 13-17)

Impozáns, 2-9-es rohammal kezdte a Phoenix az idegenbeli találkozót, ám az első negyed derekán egalizált a Budaörs (9-9), és ettől kezdve fej fej mellett haladt a két csapat egészen játékrész végéig (21-22).

A második etapban is sokáig a tiszaújvárosi fölény érződött. A harmadik percben már 12 pont volt a vendégek előnye, de a negyed második felében rendeződtek a budaörsi sorok, és a masszív támadójátéknak köszönhetően előbb az ismételt egyenlítés született meg (45-45), majd a fordítást is kiharcolták a vendéglátók (47-45). A félidő előtti hajrá egyértelműen a Budaörsnek kedvezett, így a Phoenix kétpontos hátránnyal várta a harmadik játékrészt (52-50).

A szünetben Szendrey edző sikerrel nyugtatta meg a tiszaújvárosi fiúkat, akik a harmadik etap első felében kiegyenlített párharcot folytattak ellenfelükkel, majd a negyed közepétől egyre inkább eltávolodtak ellenfelüktől. Ez bizonyult a meccs fordulópontjának, hiszen ettől kezdve a Phoenix akarata érvényesült a pályán. A záró negyedet már kilencpontos előnnyel várhatták a tiszaújvárosiak (65-74).

A negyedik etapban állandósult a tíz pont körüli vendégelőny. A Budaörs ereje már csak annyira volt elegendő, hogy nem engedte meg a nagyarányú győzelmet a borsodi gárdának; a két pontot a Tiszaújváros könyvelhette el a mérkőzés végén (78-91).

Remek formában kosarazott Szilasi Bence, aki 31/12 ponttal, 9 lepattanóval, 8 szerzett labdával, 5 assziszttal, 2 kiharcolt faulttal és 1 blokkal a mérkőzés legjobbjának bizonyult. A betegségből lábadozó Molnár Bence is kitett magáért (15/12 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 assziszt, 1 kiharcolt fault), és szépen teljesített Berta Bence (14/6 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 1 kiharcolt fault), Jónás Bence (12 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 4 kiharcolt fault, 1 blokk) és Eremiás Kristóf is (11/3 pont, 8 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 3 kiharcolt fault).

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Jónás Bence (12), Szilasi Bence (31/12), Berta Bence (14/6), Molnár Bence (15/12), Taskó István (4). Csere: Lenke Balázs (2), Illés Gábor (-), Katlan Roland (-), Balogh Ákos (2), Gulyás Kristóf (-), Orosz Zoltán (-), Eremiás Kristóf (11/3). Edző: Szendrey Zsombor.

Szendrey Zsombor edző: „Nagyjából tudtuk, hogy mit várhatunk az ellenfelünktől. Azt próbáltuk most is megvalósítani, amit korábban, hazai összecsapásunkon. Bár voltak hullámvölgyeink, a vezetést is átvette a Budaörs a második negyed végén, a második félidőben magunkra találtunk, és nagyobb fegyelemmel, az utasítások betartásával végül sikerült ellenfelünket oda-vissza megvernünk. Örülünk a győzelemnek”.