Újabb szoros mérkőzésen van túl U20-as csapatunk

Az U20-as Bajnokság legutóbbi fordulójában az Óbudai Kaszások otthonában vendégeskedett a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK U20-as gárdája. Au október 19-ei találkozó szoros csatát hozott, ám a végjáték a vendéglátók számára alakult kedvezően.

Óbudai Kaszások U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 82-76 (22-22, 30-25, 12-12, 18-17)

.

Bár jobban rajtoltak a házgazdák, az első negyed közepére felzárkóztak, sőt a vezetést is átvették a tiszaújvárosiak (10-12). Elszakadni azonban nem sikerült az ellenféltől, a csapatok ettől kezdve fej fej mellett haladtak, amit az első negyed 22-22-es eredménye is mutat.

A második etap lendületes óbudai támadásokkal vette kezdetét, ami a vendéglátók távolodását eredményezte. A negyed hatodik perce bizonyult a leginkább kritikusnak, amikor a különbség már 12 pontra hízott (46-34), de sikerült rendezni a Phoenix sorait, így a szünetre egy kevésbé jelentős, ötpontos hátránnyal vonulhatott el a Phoenix (52-47).

A pihenőt a fővárosiak használták ki jobban, akik nagy energiákat mozgósítva igyekeztek minél inkább megnövelni korábban megszerzett előnyüket. A Phoenix nehezen vette fel az új ritmust, a harmadik negyed derekán már 14 pontos volt a hátrány (64-50). A kátyúból Molnár találatai mozdították ki a Tiszaújváros szekerét (64-55), amiket követően sikerült visszaállítani a korábbi különbséget (64-59).

Az ötpontos hátrány ledolgozható lett volna egy negyed alatt, és a Phoenix küzdött is az egyenlítésért. Az Óbuda azonban tartotta magát, sőt ismét ki tudott alakítani tízpontos különbséget (74-64). A tiszaújvárosi fiúk a meccs hajrájában tudták leginkább megközelíteni ellenfelüket (80-76), de már nem volt idő arra, hogy kihasználják az új lendületet. A találkozó 82-76-os, hazai sikerrel zárult.