Szép sikerek a Serdülő Bajnokságban

A Serdülő Bajnokság legutóbbi fordulójában, október 21-én a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK U14-es csapata a miskolci MEAFC és a jászberényi Lehel Kosársuli/A együtteseivel mérte össze erejét. A Miskolcon megrendezett, háromcsapatos tornáról a Phoenix fiataljai száz százalékos teljesítménnyel tértek haza, és jelen pillanatban vezetik a Területi Alapszakasz C csoportjának tabelláját. A két összecsapásról Szabó Dániel edző számolt be nekünk.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U14 – MEAFC U14: 86-62 (29-11, 18-15, 23-11, 16-25)

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U14 – Lehel Kosársuli/A: 68-53 (12-14, 16-18, 21-7, 19-14)

.

– Az első mérkőzésnek már az első negyedében sikerült nagy előnyhöz juttatni magunkat (29-11). A továbbiakban ezt a különbséget növelni tudtuk, így a jó hangulatú, sportszerű meccsen megszereztük a győzelmet.

A második mérkőzés közel sem volt ilyen egyszerű. A félidőben még az ellenfél vezetett négy ponttal. A második félidőre megtaláltuk azt a játékot, ami győzelemhez segített minket. Figyelmesen, koncentráltan vették át a srácok a vezetést, és a találkozó végére 15 pontos különbséget hoztak össze. Büszke vagyok a srácokra, sikerült megvalósítani azokat a dolgokat, amiket idáig gyakoroltunk. Izgalmas forduló volt, és örülök , hogy sikerült megnyernünk.