Fölényes győzelmet aratott U20-as csapatunk

Az U20-as Bajnokság tizenegyedik fordulójában, november 25-én a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK a Szolnoki Olaj KK B U20 csapatát fogadta hazai környezetben. Az eddig nyeretlen vendégekkel szemben a Phoenix számított az összecsapás esélyesének, és a csapat magabiztosan hozta a kötelező győzelmet.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – Szolnoki Olaj KK B U20: 86-49 (21-14, 24-3, 21-10, 20-22)

.

Meglepték a vendégek a Tiszaújvárost egy 0-4-es rajttal, de szerencsére hamar úrrá lettek a helyzeten a Phoenix fiataljai. Az első negyed derekán megszületett a fordítás (11-10), és a találkozó végéig hazai kézben is maradt az előny. Az összességében fordulatos első negyedet végül 21-14-re hozta a borsodi alakulat.

Lassan jöttek a pontok a második negyedben, de kétségkívül a Tiszaújváros erőfölénye érvényesült. Fokozatosan távolodott a Phoenix ellenfelétől, miközben remekül működő védekezésével tette szinte lehetetlenné a hazai palánk bevételét. A félidőben már közel harmincpontos Phoenix-előnyt mutatott az eredményjelző (45-17).

A Tiszaújváros lendülete a szünet után sem hagyott alább. Egy 15-0-s rohammal indította a harmadik etapot a Phoenix, a Szolnok pedig csak a játékrész közepén kezdte megtalálni a ritmust (60-17). Ekkor megkezdődött a pontgyártás a vendégek oldalán is, de nem sikerült jelentős mértékben csökkenteniük hátrányukat (66-27).

A gólokban gazdag záró etap vált a találkozó legizgalmasabb negyedévé. A lazábbá váló hazai védelmet már könnyebben meg tudta bontani a Szolnok, így a küzdelem kiegyenlítetté vált. Szerencsére a hazai kosarak sem maradtak el, s a Phoenix számára már csak a győzelem mértéke válhatott kérdőjelessé. A tiszaújvárosi gárda végül 37 pontos sikert könyvelhetett el (86-49).