Szép győzelmet aratott az U20

Az U20-as Bajnokság legutóbbi fordulójában, január 25-én a Ceglédi KE csapatával találkoztak a Phoenix fiataljai. A motiváltan küzdő tiszaújvárosi srácok szinte végig vezetve, a száz pontot elérve nyerték meg a találkozót a tabellán erősebb pozícióban lévő ellenféllel szemben.

Ceglédi KE U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 82-100 (21-30, 17-21, 19-30, 25-19)

.

Szoros volt a párharc az első negyed jelentős részében, egészen az etap hajrájáig fej fej mellett haladtak a csapatok. A Phoenix az ötödik percben vette át végleg a vezetést (14-15), de csak egy nyolcadik perces ritmusváltással tudott jelentősen ellépni ellenfelétől (21-30).

A második játékrészben folytatódtak a tiszaújvárosi rohamok, két percen belül már tíz pont fölé került a különbség (21-32). A vendéglátók igyekeztek erősíteni a tempón, a hatodik percre le is faragták hét pontra hátrányukat (30-37), fiaink azonban nem engedték ennél közelebb magukhoz riválisukat. Az etap második felében újabb lendülettel vezették támadásaikat, és a félidő végére tizenhárom pontos előnyt harcoltak ki (38-51).

A pihenő csak fokozta az amúgy is jó teljesítményt. A harmadik negyedben két perc alatt húsz pontra növelte a különbséget a Phoenix (40-60), és hozzávetőlegesen ezt az előnyt tartotta a játékrész végéig. A meccs fináléját már huszonnégy pontos vezetéssel várták a Tisza-parti srácok (57-81).

A záró negyedben talán egy kicsit kiengedtek a Phoenix fiataljai a biztos vezetés tudatában. Nagyobb teret engedve a ceglédi támadásoknak ezt az etapot végül nem nyertük meg, de így is elismerésre méltó, tizennyolc pontos győzelmet arattunk idegen pályán (82-100).