Győztes mérkőzést vívott az U20!

Az U20-as Bajnokság tizenharmadik fordulójában, december 18-án Bonyhádon vendégeskedett U20-as alakulatunk. A tabellán egy helyezéssel előttünk állomásozó vendéglátókkal szemben nehéz, hosszabbítással megtoldott mérkőzést vívtunk, rövid paddal kellett kiállnunk, de végül megszületett a várva várt győzelem.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 89-91 (27-22, 24-29, 18-21, 14-11, 6-8)

.

Fordulatos első negyedet játszottak a csapatok. A kezdeményezést és a vezetést a házigazdák ragadták magukhoz a kezdeti percekben, de a Phoenix hamar magára talált, és riválisa nyomába eredt. Több egyenlítés után, az etap közepén az előnyt is elragadtuk (16-18), de a Bonyhád újabb lendületét nem tudtuk kivédeni, és a tizedik percre ötpontos hátrányba kerültünk (27-22).

Kemény csatát vívtunk a második negyedben az egyenlítésért, de a Bonyhád sokáig tartani tudta 6-7 pontos előnyét. A félidő hajrájában azonban gyors kosarakkal zárkóztunk fel a vendéglátókhoz, akik 42-42-es állás után még elléptek ugyan tőlünk, de a nagyszünetre ismét behoztuk lemaradásunkat (51-51).

A pihenő nem törte meg a Phoenix lendületét. Mi kezdtünk jobban a harmadik etapban, sikerült átvennünk a vezetést. Meghatározó különbséget azonban nem tudtunk kialakítani, a hazai együttes folyamatosan a sarkunkban volt. A hatodik percben a vezetést is átvette a Bonyhád (62-61), de nagyon gyorsan visszaszereztük előnyünket. Ellenfelünk több egyenlítése után végül hárompontos vezetéssel várhattuk a záró etapot (69-72).

Jól ment a szekér a negyedik játékrész első felében, a Phoenix kilencpontos vezetésig is eljutott (73-82). Ezt az ígéretes állást azonban házigazdáink egy 10-0-s rohammal döntötték romba, aminek következtében a mérkőzést is megfordították (83-82). A rettenetes dobószéria után, az utolsó pillanatban büntetőhöz jutott a Tiszaújváros, és ha a győzelmet nem is, de a hosszabbítást kiharcolhattuk ezáltal (83-83).

Egy ijesztő távolival kezdte a Bonyhád a hosszabbítást, de szerencsére helyén volt a tiszaújvárosi fiúk szíve, és rohamaiknak meglett az eredménye. Most mi bírtuk jobban erővel, ismét pontosabbá váltak dobásaink, és a ráadás negyedik percében átvettük a vezetést (86-87). Az utolsó másodpercek sem voltak híján izgalmaknak, hiszen még egyszer kiegyenlítettek házigazdáink, ám az utolsó kosár a miénk volt (89-91). Óriási küzdelemben, hatalmas akaraterőről tanúbizonyságot téve szerezte meg U20-as csapatunk várva várt első győzelmét. Szép volt, fiúk!