Nem sikerült javítania U20-as csapatunknak

Két mérkőzésen vannak túl 2021-ben U20-as fiaink. Január 6-án az Újpest-MT otthonában léptek pályára, majd 8-án hazai környezetben fogadták a Békés fiataljait. Mindkét találkozón kitettek magukért a tiszaújvárosi srácok, ám az erős ellenfelekkel sajnos nem tudtak megbirkózni.

.

Újpest-MT U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 130-70 (29-23, 37-14, 31-22, 33-11)

A kiegyenlítetten induló mérkőzésen a második negyed során lépett el jelentősen az Újpest gárdája a Phoenixtől. A félidőre kis híján harmincpontos különbség alakult ki, és ez bizony félig-meddig már a találkozó sorsát is eldöntötte (66-37).

A nagyszünet után erősíteni tudott a Tiszaújváros, 23 pontig le is faragtuk a hátrányunkat (77-54), de az egyre több hiba, a sok eladott labda megbosszulta magát. A magabiztosabb vendéglátók ismét eltávolodtak, és a harmadik negyed végére 97-59-es állást alakítottak ki. A záró etapot már az egyértelmű fáradtság határozta meg. A hátrány tovább növekedett, a mérkőzés 130-70-es hazai győzelemmel zárult.

.

Asszú Áron szép duplad-duplát hozott ezen a találkozón (13/3 pont, 11 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 1 kiharcolt fault), ismét ponterős volt Taskó István (20/9 pont, 1 lepattanó, 2 assziszt, 4 kiharcolt fault), és jól dobott Eremiás Kristóf is (18 pont, 4 lepattanó, 2 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Asszú Áron (13/3), Eremiás Kristóf (18), Molnár Bence (-), Taskó  István (20/9), Hajdu Boldizsár (10/3). Csere: Drizner Gábor (7), Deli Benedek (-), Balogh Ákos (-), Orosz Zoltán (2). Edző: Szendrey Zsombor.

A mérkőzés alakulása.

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – Békési SzSK: 50-94 (12-24, 13-17, 12-28, 13-25)

.

Hasonlóan az újpesti derbihez, ez a találkozó is hasonló erőviszonyokat mutatott az első percekben, ám az kezdő negyed második felében már kezdett érződni a vendégek fölénye (12-24). A következő etapban a húsz pontot is elérte már a különbség (18-38), de ezt még sikerült lefaragni 16 egységre (25-41).

A harmadik játékrészben ismét csak pár percig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, ezt követően már nem érvényesíthettük akaratunkat. A negyed derekán újra húsz pontnál járt a hátrány, végül behozhatatlannak számító, 37-69-es állással várhattuk a záró etapot. A csoda nem jöhetett össze: míg a nyugodt békésiek továbbra is lendületesen játszottak, nálunk a rövid pad okozta fáradtság nyomta rá bélyegét a teljesítményre. Jelentős, 44 pontos vereséggel kellett befejeznünk a mérkőzést (50-94).