Kitett magáért U20-as csapatunk

Az U20-as Bajnokság 16. fordulójában a Cegléd vendégeként léptek pályára fiataljaink. A találkozó nagy részében rövid paddal is egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai együttesnek, de sajnos a második negyed gyengén sikerült.

Ceglédi KE U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 76-66 (18-20, 16-6, 22-18, 20-22)

.

Az első negyedet leginkább a fej fej melletti küzdelem jellemezte. Bár a Cegléd a nyolcadik percben el tudott lépni négy ponttal (18-14), a játékrészt végül a Phoenix zárta jobb eredménnyel (18-20).

A szép kezdés után nagyon gyenge második etap következett. A vendéglátók gyakorlatilag állva hagytak minket egy 9-0-s rohammal (27-20), mi pedig csak a negyed derekától kezdve kezdtünk betalálni az ellenfél gyűrűjébe. A félidőre nyolcpontos hazai vezetés realizálódott, ami nem behozhatatlan hátrány ugyan, később mégis ezen múlott a mérkőzés végeredménye (34-26).

Kísértetiesen hasonlított a harmadik etap kezdete az előző felvonáshoz. A Cegléd ismét egy 9-0-s sorozattal indított (43-26), ám most sikerült rendezni Phoenix sorait. A harmadik perctől látványosan erősödni kezdett a tiszaújvárosi játék, és fiaink lassú, de kitartó felzárkózásba kezdtek. Bár nem sikerült hozni a negyedet, elérhető távolságban tartottuk riválisunkat, és marad remény a záró felvonásra (56-44).

A negyedik etap első fele kemény párharcot hozott, ezzel együtt azonban a Tiszaújváros percről percre faragta hátrányát. A hatodik percben tíz ponton belülre érkeztünk (63-54), a nyolcadikban már hét egységnél jártunk (68-61). Sajnos a fáradtság miatt egyre kevésbé tudtuk kivédekezni a hazai támadásokat, így hiába termeltük szépen a kosarakat, a válaszok is rendre megérkeztek. A találkozó végül 76-66-os ceglédi győzelemmel zárult.

.

Remek formában kosarazott Molnár Bence, aki a dupla-duplához közel, 26/12 ponttal, 9 lepattanóval, 7 szerzett labdával, 5 assziszttal és 7 kiharcolt faulttal zárta a mérkőzést. Összejött a szép dupla-dupla Asszú Áronnak (15/3 pont, 16 lepattanó, 1 assziszt, 2 kiharcolt fault), nagyon hasznosan játszott Eremiás Kristóf (8 pont, 12 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 assziszt, 3 kiharcolt fault), és tíz egység fölé érkezett Taskó István is (11/3 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 assziszt, 3 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Drizner Gábor (2), Asszú Áron (15/3), Eremiás Kristóf (8), Molnár Bence (26-12), Taskó István (11/3). Csere: Deli Benedek (-), Balogh Ákos (-), Orosz Zoltán (-), Hajdu Boldizsár (4/3). Edző: Szendrey Zsombor.