Két meccsen két győzelmet szerzett U11-es csapatunk

U11-es reménységeink hazai környezetben vettek részt egy háromcsapatos tornán január 30-án. Az először a DVTK-ÉLKSK Tiszaújváros, majd a Fürge Gyík DSE ellen kiálló ifjaink szép teljesítménnyel hozták el mindkét összecsapáson a győzelmet.

DVTK-ÉLKSK Tiszaújváros U11 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U11: 21-48 (0-12, 9-14, 6-12, 6-10)

.

Mindenekelőtt a DVTK-ÉLKSK leányaival mérték össze erejüket a srácok. Már a remekül sikerült első negyedben megszerezték a masszív vezetést fiaink, amit annak ellenére is növelni tudtak a félidőig, hogy a második etapban sokat erősödött a lányok játéka is (9-26). A Phoenix a nagyszünet után is tartani tudta a lendületet, így végül meghatározó, 27 pontos győzelemmel vonulhatott le a pályáról (21-48).

A mérkőzés jegyzőkönyve.

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U11 – Fürge Gyík DSE U11: 55-45 (16-8, 15-14, 12-12, 12-11)

.

Igazi harcos mérkőzést kellett vívnunk a Fürge Gyík DSE ellen. Az első pontokat az ellenfél szerezte, és egészen a kezdő negyed második feléig fej fej mellett haladt a két csapat. Ekkor sikerült „robbantania” Fejes Anita legénységének, így a tizedik perc végén már nyolc ponttal jártunk a vendégek előtt 16-8). Sikerült megőriznünk előnyünket a második etap folyamán is (31-22), ám a pihenő után érezhetően hatékonyabb játékra váltott a Füge Gyík DSE. A csapatok teljesítménye ismét kiegyenlítetté vált, ám ez továbbra is a Phoenixnek kedvezett, hiszen így sikerült megőrizni a korábban kiharcolt vezetést. A meccs végén U11-es fiaink elkönyvelhették a nap második diadalát is (55-45).