Nehéz mérkőzést játszott U20-as csapatunk

Az U20-as Bajnokság 25. fordulójában, március 19-én a SMAFC együttesét fogadták fiataljaink. A középmezőnyben állomásozó ellenféllel szemben nem volt könnyű dolguk kosarasainknak.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – SMAFC U20: 58-77 (14-25, 11-22, 19-16, 14-14)

.

Gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek, ám eleinte tartotta magát a Phoenix. Az első negyed derekán a vezetést is sikerült megszereznünk (10-8), azonban a játékrész utolsó perceiben már nehezen bírtuk a nagy nyomást. A negyed végén jelentős hátrányt kellett elkönyvelnünk (14-25).

Nehezen indult számunkra a második etap is. Egészen a negyedik percig hiába ostromoltuk az ellenfél palánkját, eközben a Sopron nyolc egységet szerzett velünk szemben (14-33). A negyed második felében már jöttek a hazai pontok is, de nem sikerült közelebb kerülnünk riválisunkhoz (25-47).

A pihenő jót tett a csapatnak, hiszen a harmadik negyed közepére sikerült húsz ponton belülre kerülnünk (32-51). Ezt a különbséget azonban már nem tudtuk jobban lefaragni, így az utolsó felvonást 44-63-as állással vártuk.

Jelentős hátránnyal kezdtük meg a záró etapot. A kevés esély ellenére is harcos hozzáállással játszottak fiaink, így ebben a negyedben is egyenrangú ellenfelei lehettek a soproniaknak. Sajnos a különbségen nem sikerült változtatni, így tizenkilenc pontos vereséggel kellett elhagynunk a pályát (58-77).

.

A találkozó egyik legjobb teljesítményét mutatta fel Asszú Áron, aki 24/3 ponttal, 6 lepattanóval, 1 assziszttal, 1 kiharcolt faulttal és 1 blokkal zárta a mérkőzést. Ugyancsak nagyon hasznosan játszott a dupla-duplázó Eremiás Kristóf (13 pont, 16 lepattanó, 1 szerzett labda, 2 assziszt, 3 kiharcolt fault), és tíz pontig jutott Drizner Gábor is (10/3 pont, 4 lepattanó, 1 szerzett labda, 8 assziszt, 4 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Drizner Gábor (10/3), Deli Benedek (2), Orosz Zoltán (2), Eremiás Kristóf (13), Hajdu Boldizsár (7/3). Csere: Asszú Áron (24/3), Balogh Ákos (-), Molnár Bence (-), Taskó István (-). Edző: Szendrey Zsombor.