Nem sikerült az U20 Eger elleni mérkőzése

Az U20-as Bajnokság huszonnegyedik fordulóját játszotta le U20-as alakulatunk április 1-jén. A hazai környezetben lezajló összecsapáson az Eger együttesét fogadtuk.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – EKE Eger KOK U20: 60-84 (19-20, 11-24, 16-20, 14-20)

.

Fordulatos első negyedet játszottak a riválisok. Az Eger az etap második felében tudott ellépni tőlünk hat ponttal (12-18), de ezt a hátrányt még sikerült lefaragnunk a tizedik perc végére (19-20).

A második negyedtől vált egyre pontatlanabbá a játékunk. A távolodó Egert még egyszer utol tudtuk érni a negyedik percben (26-27), ezt követően azonban fokozatosan nőtt a hátrányunk. A félidőig tizennégy pontosra növekedett a különbség (30-44).

A küzdelmes harmadik játékrészben sikerült javítanunk a passzokon és a dobásokon, többször is megközelítettük tizenkét pontra ellenfelünket. Ennél jobban azonban nem faraghattnunk a hátrányon, sőt a negyed hajrájában ismét erősített az Eger, így a záró felvonás előtt tizennyolc pontos lemaradást kellett elkönyvelnünk (46-64).

A fáradtság ellenére is nagyot harcoltak a fiúk az utolsó negyedben. Sajnos rohamosan fogytak az energiatartalékok, így hiába sikerült a nyolcadik percben tizennégy egységre csökkenteni a hátrányt (60-74), a végjátékban már nem tudtunk pontot szerezni (60-84).

.

A küzdelem keménységét mutatja, hogy a vereség ellenére is születtek szép egyéni teljesítmények. A dupla-duplázó Molnár Bence 12/6 ponttal, 21 lepattanóval, 5 szerzett labdával, 4 assziszttal és 1 kiharcolt faulttal zárta a találkozót. Ugyancsak dupla-duplázott a ponterős Asszú Áron is (16 pont, 15 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 5 kiharcolt fault, 1 blokk), és szintén tíz pont fölé érkezett Taskó István (11/9 pont, 8 lepattanó, 1 szerzett labda, 5 assziszt, 1 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Asszú Áron (16), Orosz Zoltán (4), Molnár Bence (12/6), Taskó István (11/9), Hajdu Boldizsár (6). Csere: Drizner Gábor (7/3), Deli Benedek (4), Balogh Ákos (-), Eremiás Kristóf (-). Edző: Szendrey Zsombor.