Kitett magáért U11-es csapatunk

Május 9-én hazai környezetben játszhattuk le az U11-es Bajnokság legutóbbi fordulóját. A háromcsapatos tornán a Szerencsi Varázslók és az NYKK Eötvös együttesével kellett megküzdenie fiainknak.

Szerencsi Varázslók U11 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U11: 59-47 (9-3, 28-17, 6-13, 16-14)

A Phoenix a Szerencs ellen játszotta le első összecsapását. Riválisunk hamar magához ragadta a kezdeményezést, és az első félidőben komoly nyomás alatt tartotta térfelünket. A második negyed végére jelentős, tizenhét pontos hátrány alakult ki (37-20).

A harmadik negyedben sokat változott a játék képe, a tiszaújvárosi fiúk magukra találtak. Ezúttal a Phoenix pontjai szaporodtak jobban, ám még így is tízegységes lemaradásban voltunk a záró etap előtt. Az utolsó negyedben ismét erősített a Szerencs, így nem sikerült közelebb lépni hozzá, s végül tizenkét pontos lemaradással kellett zárnunk a találkozót (59-47).

A mérkőzés jegyzőkönyve.

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U11 – NYKK Eötvös U11: 69-32 (16-5, 28-5, 14-11, 11-11)

A nyíregyházi gárdával szemben a mérkőzés kezdetétől érződött fölényünk. Gyors rohamokkal távolodtunk el vendégeinktől, akik csak a hetedik percben tudták megszerezni első pontjaikat velünk szemben. A Phoenix menetelése egészen a félidőig kitartott, amikor is már döntő fölénnyel várhattuk a nagyszünet utáni folytatást (44-10).

A kis pihenő jót tett a Nyíregyházának, támadásban, védekezésben egyaránt nehezebben bírtunk vele. A két csapat teljesítménye kiegyenlítettebbé vált, ez a körülmény azonban nem veszélyeztette győzelmünket. A Phoenix tekintélyt parancsoló, 69-32-es győzelmet aratott ezen a találkozón.

.

A Nyíregyháza és a Szerencs összecsapása a Szerencsi Varázslók győzelmével ért véget, így a torna győztese is e csapat lett. Gratulálunk a győztesnek, és büszkék vagyunk a Phoenix második helyezésére!

NYKK Eötvös U11 – Szerencsi Varázslók U11: 16-78 (2-16, 6-26, 4-18, 4-18)