Nem sikerült az U14-nek a regionális döntő

Szép szezont zártak serdülőink, hiszen bejutottak a regionális döntőbe, május 8-án azonban semmi sem akart összejönni. A négycsapatos tornán az utolsó helyet sikerült megszereznünk, azonban a regionális negyedik hely mindenképp elismerésre méltó eredmény.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U14 – Békési SZSK U14: 43-70 (18-23, 8-13, 9-19, 8-15)

.

Egészen a félidőig jól tartották magukat fiaink. Az első negyed nyolcadik percében a vezetést is sikerült magunkhoz ragadnunk, ám az etap hajrájában elakadt a támadójátékunk (18-23). A második játékrész elején sikerült kiegyenlítenünk, ezt követően azonban egyre inkább a Békés kezébe csúszott az irányítás. A félidőhöz még így is behozható, tízpontos lemaradással érkeztünk el (26-36).

A komoly problémák a harmadik negyedben kezdődtek. Nem sikerült új lendületet vennünk, így ellenfelünk fokozatosan eltávolodhatott tőlünk. Az elveszített találkozó után a bronzmérkőzésre készülhettünk (43-70).

A mérkőzés jegyzőkönyve.

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U14 – NYKK Eötvös/A: 41-71 (9-24, 18-10, 4-14, 10-23)

.

A hajtós első meccs után nem sikerült kipihennünk magunkat, és bár az ellenfél játékosai is fáradtak voltak, ők tudtak jobban felpörögni a kezdő negyedben. A Nyíregyháza jelentős előnyhöz jutott a tizedik perc végére (9-24), ennek jelentős részét azonban – kemény munkával – ledolgoztuk a félidőig (27-34).

A harmadik negyednek már ismét jó esélyekkel indulhattunk neki, hiszen a hétpontos lemaradás gyorsan ledolgozható lett volna. Sajnos nem a reményeink szerint alakult az etap, a Nyíregyháza sokkal jobban összpontosított, így újfent komoly hátrányba kerültünk (31-48). Ellenfelünk lendülete a záró felvonásra is kitartott, nekünk nem sikerült felvennünk a ritmust, s végül 41-71-es vereséggel kellett lezárnunk a meccset.

.

A további mérkőzések eredményei

Félegyházi TSI U14 – NYKK Eötvös/A U14: 77-62 (17-17, 13-20, 26-10, 21-15)

Békési SZSK U14 – Félegyházi TSI U14: 59-76 (18-20, 6-15, 13-19, 22-22)

.

A regionális döntő eredményei

1. helyezett: Félegyházi TSI.
  2. helyezett: Békési SZSK.
  3. helyezett: NYKK Eötvös/A.
  4. helyezett: Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK.

Gratulálunk a csapatoknak!

.

Bartovics Ákos edző: „Sajnos az eredmények önmagukért beszélnek, nem igazán értem, hogy mi történt ma. Lehet, hogy nem bírtuk el a terhet. Ez biztosan benne volt, de ez nem mentség arra, hogy lélektelenül játsszunk; hiányzott a kellő szív, a csapategység. Biztos nekem is van felelősségem. Csak remélni tudom, hogy tanulni fogunk ebből a jövőben”.