Továbbra is nehéz helyzetben az U20

A Győr elleni, idegenbeli mérkőzését is sok hiányzóval kellett megvívnia U20-as csapatunknak. A kitartást mutatja a jól sikerült utolsó negyed, ám ez a fellendülés sem tudta megakadályozni a nagyarányú vereséget.

Agrofeed Győri KC U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 129-50 (34-4, 44-11, 32-12, 19-23)

2022. november 26., Széchenyi István Egyetemi Csarnok, Győr.
Játékvezetők: Erős Florentina, Kocsis Pálma.

.

32-0-lal indított a Győr, mi pedig a nyolcadik percben szereztük első találatainkat. Már az első negyedben behozhatatlannak tekinthető hátrányba kerültünk (34-4). A második etapban sikerült valamennyire erősítenünk, ám a vendéglátók támadójátéka sem lanyhult. A félidőre kialakult hatvanhárom pontos különbség gyakorlatilag mindent eldöntött (78-15).

A harmadik negyed sem hozott változást a játék képében. A különbség folyamatosan nőtt, a Győr átlépte a száz pontot (110-27). A záró etap is hasonlóan indult, de a negyed második felében sikerült erősítenünk. Jó hajrával nyertük meg ezt a szakaszt, ám sajnos így is nagyon messze maradtunk az egyenlítéstől vagy a fordítástól. A találkozó 129-50-es hazai győzelmet eredményezett.

.

A vereség ellenére is nagyon szépen teljesített a dupla-duplázó Besenyei Bálint (17 pont, 15 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 assziszt, 3 kiharcolt fault, 4 blokk), hasznosan játszott Szabó Dávid (11 pont, 6 lepattanó, 1 szerzett labda, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault), és bőven tíz pont felett végzett Demkó Milán is (14/6 pont, 3 lepattanó, 1 assziszt, 1 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Demkó Milán (14/6), Deli Benedek (-), Besenyei Bálint (17), Szabó Ádám (3/3), Szabó Dávid (11). Csere: Nagy Balázs (-), Dudás Dominik Balázs (-), Rákosi Kornél (-), Tóth Máté Olivér (-), Kosina Kende Milán (5/3). Edző: Bartovics Ákos.

.

Bartovics Ákos edző: „Hatan tudtunk kiállni erre a mérkőzésre, nem nagyon van mit értékelni rajta. Várjuk vissza sérültjeinket”.