Gigászi küzdelem, újabb kettős győzelem!

A Bajnokság 8. fordulójában, november 11-én az Újpest MT fogadta a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix csapatát.

A tízedik helyen álló Újpest és a tizenkettedik Tiszaújváros között az eredmények alapján kiegyenlített küzdelemre lehetett számítani, és ez az előfeltételezés teljes mértékben be is igazolódott. Az elképesztő összecsapásból végül a borsodi együttes került ki győztesen.

Fotó: Gerőcs Roland

Újpest MT – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: 98-101 (17-28, 19-19, 19-8, 26-26, 17-20).

Nagy lendülettel kezdte a Phoenix a mérkőzést. Az első negyedet egyértelmű fölénnyel játszotta végig, és masszív, 11 pontos előnyt harcolt ki (17-28). A második játékrészben viszont kezdett magára találni a hazai csapat, kiegyenlítetté vált a küzdelem, és mindkét fél 19 egységet könyvelhetett el ebben az etapban (36-47).

Az újpesti lendület a szünet után sem fogyott el, sőt fokozni is tudták az iramot a vendéglátók. Ahogy az első negyedben a Phoenixé, most a hazaiaké volt az egyértelmű irányítás, és visszaadták a 11 pontos leckét a borsodiaknak (55-55).

A záró játékrészre teljesen nyílttá vált a mérkőzés. Most a Tiszaújvároson volt a sor, hogy rendezze játékát, és ez sikerült ugyan, de csak annyira, hogy ismét kiegyenlítetté váljon a két gárda teljesítménye. Eddig sem volt izgalmak nélküli a találkozó, de a negyedik negyed már kifejezetten idegfeszítően alakult. Nem bírtak egymással a csapatok, szinte percenként ragadták el a másiktól a vezetést, végül 81-81-es eredmény alakult ki a rendes játékidőben.

A hosszabbításban folytatódott az addigi forgatókönyv. Az első öt perc alatt nem született meg a döntés (92-92), és csak a második ráadás utolsó perce hozhatta meg a végeredményt (98-101).

Ezen a találkozón egyforma erőt és egyforma akaratot bizonyító két csapatot láthattunk a pályán. Az utolsó perc ritmusa a Tiszaújvárosnak jött ki jobban, és ez nagyon fontos győzelmet eredményezett számára. A Phoenix pedig egyetlen mérkőzés alatt többször is bebizonyította, hogy óriási szívvel tud küzdeni, képes negyedről-negyedre megújulni, az utolsó pillanatig bízni önmagában és ugyancsak az utolsó pillanatig küzdeni.

Többen is jó teljesítményt nyújtottak a tiszaújvárosi oldalon. Szabó Norbert (19 pont, 2 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 7 kiharcolt fault, 1 blokk, 22-es VAL), Kiss Balázs (19/3 pont,  4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 assziszt, 3 kiharcolt fault, 21-es VAL), Szilasi Bence (18/9 pont, 2 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 2 kiharcolt fault, 14-es VAL), a dupla-duplás, sőt a tripla-dupla közelébe kerülő Gáspár Balázs (17/6 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 9 assziszt, 9 kiharcolt fault, 1 blokk, 29-es VAL) és Pöstényi Zoltán (13/6 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 assziszt, 4 kiharcolt fault, 17-es VAL) egyaránt nagyot játszott.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Kiss Balázs (19/3), Gáspár Balázs (17/6), Szabó Norbert (19), Pongrácz Gergely (5/3), Szilasi Bence (18/9). Csere: Jónás Bence (-), Pöstényi Zoltán (13/6), Taskó István (-), Dorvekinger Richárd (4), Szabó Dániel (-), Molnár Bence (-), Kovács Zoltán (6). Vezetőedző: Szendrey Zsombor.

Ugyanezen a napon U20-as csapatunk is sikert aratott. A második negyedtől kezdve a tiszaújvárosi fiúk irányították a mérkőzést, és két, nagy különbséggel megnyert negyed (12-25 a második negyedben, 10-24 a harmadikban) elegendő volt a győzelmet jelentő, 75-84-es végeredményhez.

Remek formában kosarazott Szilasi Bence (24/12 pont), Taskó István (17/3 pont), Eremiás Kristóf (13 pont), Jónás Bence (12 pont) és Molnár Bence is (12 pont). Nem elfelejtendő, hogy Szilasi Bence a felnőttek mérkőzésén is 18 egységgel járult hozzá a győzelemhez.

Újpest MT U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 75-84 (29-21, 12-25, 10-24, 24-14).