U20 – későn jött a lendület

December 1-jén a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK U20-as gárdájára is nehéz találkozó várt. Az NB 1 B-s bajnoki után kezdődött összecsapásuk az Óbudai Kaszások KA fiataljaival szemben.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – Óbudai Kaszások KA U20: 72-86 (16-28, 17-28, 10-17, 29-13)

Nehezen vették fel a ritmust a mérkőzés elején az U20-as fiúk, a harmadik percig nem született hazai találat. Ekkor sikerült válaszolni a vendégek addigi hat egységére, és egy darabig úgy tűnt, tartani tudjuk a lépést a tabella második helyezettjével. A hatodik percben Szilasi révén a fordítás is összejött (11-10), amire azonban egy 5-18-as rohammal válaszoltak a vendégek, így már az első negyed végén is jelentős, 16-28-as óbudai vezetést mutatott az eredményjelző.

A második és a harmadik etap sem hozott jelentős változást a játék képében. A fővárosiak lendülete nem tört meg, és tovább tudták növelni előnyüket. A záró negyedet harmincpontos hátránnyal (43-73) kezdte meg a Phoenix.

Az utolsó játékrészben már egy feltámadt, magára talált tiszaújvárosi gárdát láthattunk a pályán. A robbantás azonban későn jött sajnos. Hiába vált nyomasztóvá a hazai fölény, a vendégeknek volt miből gazdálkodniuk, és csak szépíteni sikerült a mérkőzés végéig az eredményen (72-86).

A kemény ellenféllel szemben is nagy meccset játszott a dupla-duplázó Szilasi Bence (28/3 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 1 assziszt, 4 kiharcolt fault, 2 blokk), és jól szerepelt Jónás Bene (13 pont, 5 lepattanó, 1 assziszt, 4 kiharcolt fault) és Molnár Bence (10/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 assziszt, 5 kiharcolt fault) is.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Jónás Bence (13), Szilasi Bence (28/3), Katlan Roland (8), Molnár Bence (10/3), Taskó István (9/3). Csere: Illés Gábor (2), Balogh Ákos (-), Lenke Balázs (2), Gulyás Kristóf (-), Orosz Zoltán (-), Eremiás Kristóf (-). Edző: Szendrey Zsombor.