A legjobb négyben a Phoenix!

A rájátszás első fordulójának második mérkőzését játszotta le a Phoenix április 14-én a Nagykőrös otthonában. A három nappal korábbi, hazai találkozó rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, ezért egyáltalán nem lehettünk biztosak abban, hogy sikerül lezárnunk a második meccsel a párharcot. Azonban a fiúk remek formát, koncentrált játékot tettek a pályára, és megszerezték a négybe jutást érő győzelmet!

Forrás: hunbasket.hu

Nagykőrösi Sólymok KE – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: 71-99 (22-25, 15-28, 18-23, 16-23)

2024. április 14., Kossuth Lajos Általános Iskola, Nagykőrös.
Játékvezetők: Dr. Varga Zoltán, Földi László Tibor, Utasi Balázs.

.

Molnár és Csák gyors találataival nyitottuk a mérkőzést, de egyelőre nem sikerült elszakadnunk a Nagykőröstől, sőt egy rövid időre az előnyt is elvesztettük (12-10). Szerencsére előbb Kocsis tisztázta a helyzetet, majd Csák újabb triplájával máris ötpontos vezetésnél jártunk (17-12). A házigazdák természetesen nem adták fel, ismét felzárkóztak, a Vaskó-Gáspár-Orliczki trió révén azonban mégis mi érkezhettünk meg előnnyel a tizedik perc végéhez (22-25).

A második etapban sokáig nem született találat egyik oldalon sem, majd Kelechi törte meg a gólcsendet, aztán Molnár, Lakatos Máté és Csák tripláival lendültünk a tízpontos előnyig (26-36). A vezetést előbb Kelechi és Kovács kosaraival tartottuk, majd a Vaskó-Orliczki-Kiss trió tett róla, hogy a félidőben már valamivel komolyabb különbséget mutasson az eredményjelző (37-53).

A harmadik etap első felében a Molnár-Csák-Kelechi hármas vállalta magára a tiszaújvárosi kosarakat, ezekkel pedig a negyedik percre húsz egység fölé érkeztünk (44-66). Az ismét felzárkózni igyekvő hazaiakat Kiss és Orliczki tartották távol, így az utolsó szakasz előtt még mindig huszonegy pont volt az előnyünk (55-76).

A záró etap harmadik percére Csák, Kocsis és Lakatos kosaraival értük el a harmincegységes vezetést (55-86), de Molnár triplája után egy darabig nem sikerült betalálnunk. Az ellenfél ebben a szakaszban nyert egy kis teret, de aztán Orliczki, Gáspár és Lakatos Péter stabilizálták a helyzetet. Az utolsó percekben a Nagykőrös még tudott egy kicsit szépíteni, a Phoenix azonban így is igen szép, huszonnyolc pontos győzelmet aratott, ezzel pedig bejutott a Bajnokság legjobb négy csapata közé! Szép volt, Fiúk! Hamarosan kezdődnek az elődöntő küzdelmei!

.

Orliczki Mátyás hozta a találkozó legjobb teljesítményét (14/3 pont, 2 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 assziszt, 4 kiharcolt fault, 1 blokk), gólerőben viszont Molnár Bence bizonyult a mezőny legjobbjának (18/12 pont, 1 lepattanó, 1 szerzett labda, 3 assziszt). Nagyon hasznosan játszott Kocsis Zalán (9/3 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 assziszt, 2 kiharcolt fault), és igen jól triplázott Csák Bence (16/15 pont, 3 lepattanó, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault, 1 blokk).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Csák Bence (16/15), Lakatos Máté (7/3), Molnár Bence (18/12), Okoh Victor Kelechi (6), Kocsis Zalán (9/3). Csere: Czimer László Adrián (-), Orliczki Mátyás (14/3), Lakatos Péter (2), Gáspár Balázs (7), Kiss Kolos (9), Vaskó György (8/6), Kovács Zoltán (3/3). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Gratulálok a csapatomnak! Megfelelő intenzitással, agresszióval és okosan tudtunk játszani a mérkőzésen, aminek meg is lett az eredménye! Nagyon büszke vagyok a fiúkra, amit megbeszéltünk, azt mindent betartottak, sikerült továbblépni azokban a dolgokban, amik – úgy érzem –, az előző meccsen gyengeségeknek számítottak, így bejutottunk a legjobb négybe; készülünk, és várjuk az ellenfelünket. A Nagykőrösnek további sok sikert kívánok!”