Kemény küzdelemben, de megvédtük a pályaelőnyt!

Elképesztő pörgés, energikus küzdelem és egy első félidős triplaeső jellemezte a Phoenix és a Nagykőrös nyitó mérkőzését a rájátszásban. Bár a papírforma a Phoenix sikerét jósolta, a Nagykőrös egyértelműsítette, hogy feltétlen szándéka bejutni a négybe, és alaposan megnehezítette a tiszaújvárosi srácok dolgát. A vége azonban húszpontos hazai sikert hozott, így a csapat szép teljesítménnyel léphetett egy nagyot az elődöntő felé.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Nagykőrösi Sólymok KE: 96-76 (24-22, 36-30, 15-12, 21-12)

2024. április 11., Tiszaújvárosi Sportcentrum, 350 néző.
Játékvezetők: Balogh Gyula, Sallai István József, dr. Nagy Zsombor.

.

Kocsis duplájával nyitottunk, majd Lakatos provokálta egy triplával a nagykőrösieket, aminek az lett a következménye, hogy csak az első félidőben húsz darab távolit süllyesztettek el a csapatok egymás kosarában. A mi ötpontos előnyünk hamar eltűnt az első etap elején, és Bán vezérletével tartottuk ugyan a lépést, a negyed jelentős részében nekünk kellett az eredmény után futnunk. Az utolsó percekben aztán sikerült fordítanunk, és 24-22-es állással várhattuk a következő szakaszt.

Az ugyancsak nagy küzdelmet hozó második negyed elején a Kovács-Csák-Gáspár trió találataival igyekeztünk elszakadni az ellenféltől, de a jól dobó Nagykőrös a negyedik percben átvette a vezetést, majd többször is ellépett öt egységgel tőlünk. Mi ezúttal is a hajrában tudtunk megújulni, amikor Bán és Vaskó kosaraira támaszkodva visszavettük az előnyt, sőt aztán egészen jól látható különbséggel zárhattuk le az első félidőt (60-52).

A harmadik felvonásban már tartani tudtuk a vezetést, de hiába értük el többször is a tizenhat egységes különbséget, végül 75-64-gyel jutottunk el a negyed végéhez, ami ezen a mérkőzésen nem jelenthetett biztonságos távolságot. A záró etapban sokáig azért küzdöttünk, hogy tartani tudjuk a tíz pont körüli előnyt, de a hatodik percben hat egységig is felzárkózott az ellenfél (81-75). Szerencsére nálunk többen is jó dobóformába lendültek, így a hajrában magabiztossá tehettük a vezetésünket, és 96-76-os győzelemmel zárhattuk le a playoff első mérkőzését. Nagy küzdelem volt, elismerés jár a fiúknak!

.

Bán Tibor remek dobóformával és a mezőny legjobb teljesítményével zárt a mérkőzésen (28/18 pont, 3 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 4 kiharcolt fault), de igen jó triplázott Vaskó György is (14/12 pont, 2 lepattanó, 5 assziszt, 1 kiharcolt fault). Ugyancsak jó formát mutatott a dupla-dupla közelébe érkező Kocsis Zalán (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 assziszt, 3 kiharcolt fault, 1 blokk) és Gáspár Balázs (10 pont, 5 lepattanó, 3 assziszt, 2 kiharcolt fault, 1 blokk), Csák Bence pedig szintén tíz egység fölött végzett (12/6 pont, 3 lepattanó, 1 szerzett labda, 2 assziszt, 1 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Csák Bence (12/6), Orliczki Mátyás (-), Lakatos Máté (3/3), Gáspár Balázs (10), Kocsis Zalán (10/3). Csere: Czimer László Adrián (-), Bán Tibor (28/18), Kiss Kolos (8/3), Molnár Bence (-), Okoh Victor Kelechi (8), Vaskó György (14/12), Kovács Zoltán (3/3). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Gratulálok a csapatnak, egy megvan, készülünk tovább. Meg kell próbálnunk lezárni idegenben a párharcot, bízunk benne, hogy sikerül. Még egyszer gratulálok a csapatnak!