Megvan az elődöntő első győzelme!

Akadozott a játékunk az elődöntő első találkozóján, de sikerült győzelmet aratni, és megvédtük a pályaelőnyt április 20-án, a Sopron elleni, hazai derbin.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – SMAFC 1860 Soproni Egyetem: 67-62 (13-23, 22-11, 17-13, 15-15)

2024. április 20., Tiszaújvárosi Sportcentrum, 400 néző.
Játékvezetők: Lengyel Ádám József, Balogh Gyula, Földi László Tibor.

.

Soproni fölénnyel indult a találkozó. A vendégek nagy energiával kezdték a játékot, és bár a lendület a tiszaújvárosi oldalon is megvolt, hiányzott a kellő összpontosítás, amit nem segített a meglehetősen furcsa faultarány sem. Mindenekelőtt Gáspár pontjaira támaszkodva igyekeztünk tartani a lépést ellenfelünkkel, ám nem sikerült megakadályoznunk a jelentős különbség kialakulását az első etap végére (13-23).

A rövid pihenő alkalmat adott a sorok rendezésére, így a második szakaszban már egészen más játékot mutatott a Phoenix. A negyed első felében a Kocsis-Csák-Gáspár trió tett róla, hogy négy egységig felzárkózzunk (26-30), majd Vaskó és Kiss találataival teremtettük meg a várva várt fordítást (31-30). Elszakadnunk nem sikerült ugyan a Soprontól, de előnnyel fordulhattunk rá a második félidőre (35-34).

Fej fej melletti küzdelmet hozott a harmadik negyed eleje, de aztán az ötödik perc Csák-triplájával megtaláltuk a lendületünket, és egy szép szakasszal, illetve a Csák-Kiss duó találataival tíz egységig növeltük az előnyt (52-42). Az etap hajrájában ismét a Sopron tudott jobban koncentrálni, így soványabb különbséggel, de még mindig ötegységes vezetéssel várhattuk a záró felvonást (52-47).

Riválisunk egyenlítési kísérleteit a negyedik szakasz első felében Vaskó, Csák és Gáspár kosaraival hárítottuk el, majd a hatodik percben Kelechi ismét visszaállította a tízpontos előnyt (64-54). A végjáték is hozott feszültséget, hiszen ismét magunkra húztuk az ellenfelet (64-61), a legnagyobb bajt azonban sikerült elkerülnünk. Megnehezítettük magunknak ezt a mérkőzést, de a győzelem megvan, és mindenképp elismerés jár a fiúknak, hiszen mélyponton is eredményesek tudtak lenni!

.

Remek lepattanózással segítette a csapatot Kocsis Zalán (8 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 assziszt, 2 kiharcolt fault), jól teljesített Gáspár Balázs (12 pont, 5 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 6 kiharcolt fault, 1 blokk), szintén tíz egység felett végzett Kiss Kolos (12/9 pont, 2 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt, 1 kiharcolt fault), ponterőben ugyanakkor Csák Bence bizonyult a legeredményesebbnek (16/12 pont, 3 lepattanó, 2 assziszt).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Csák Bence (16/12), Lakatos Máté (2), Molnár Bence (-), Okoh Victor Kelechi (7), Kocsis Zalán (8). Csere: Orliczki Mátyás (2), Lakatos Péter (-), Gáspár Balázs (12), Kiss Kolos (12/9), Vaskó György (8/6), Kovács Zoltán (-). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Gratulálok a csapatnak a győzelemhez; nagyon nehéz mérkőzés volt, mert nagyon rosszul játszottunk. Szerintem a rájátszásban eddig ez volt a legrosszabb mérkőzésünk. Fejben nagyon nem volt itt a társaság, nem tudtuk megcsinálni azokat a dolgokat, amiket gyakoroltunk edzésen, nem játszottuk le normálisan a figuráinkat. Nagyon nagy öröm, hogy így is tudtunk nyerni, de ettől sokkal több kell, mert most az ellenfél csapatából meghatározó játékosok hiányoztak, és ha be akarunk jutni a döntőbe, akkor sokkal koncentráltabban kell játszanunk – főleg idegenben. Zóna ellen meg kell találni a helyzeteket, és agresszívabban, gyorsabban kell védekeznünk és támadnunk. De még egyszer gratulálok a srácoknak, mert nehéz mérkőzés volt, és nyertek”.