A tizedik helyen végzett U20-as csapatunk

Lejátszottuk utolsó mérkőzésünket az U20-as bajnokságban. Az április 2-ai találkozóra a MEAFC otthonában került sor. Bár nem sikerült javítanunk idei mérlegünkön, az előző szezonnál mindenképpen jobb teljesítménnyel végeztünk.

MEAFC U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 108-81 (25-10, 28-21, 24-25, 31-25)

2023. április 2., Miskolci Egyetem, Körcsarnok.
Játékvezetők: Vaszi Ádám, Burján Márk.

.

8-0-lal indított a Miskolc, és vezetését meg is őrizte a találkozó végéig. A negyedik percben még felzárkóztunk két pontra (8-6), ezt követően azonban nem tudtuk megakadályozni ellenfelünk távolodását. Az első etapot 25-10-zel zártuk, a félidőre pedig húsz egység fölé emelkedett a hátrány (53-31).

A harmadik szakasz eleje biztatóan alakult. Három perc alatt sikerült tizenhárom pontra zárkóznunk (55-42), ám ezután ismét a Miskolc vette kezébe az irányítást. A különbség újfent átlépte a húsz egységet, a záró szakaszt 77-56-os állással vártuk.

A Phoenix nem adta fel az utolsó negyedben sem. Kemény küzdelem után, az ötödik percre ismét tizenhárom ponton álltunk (87-74), de ez a szép szakasz fel is őrölte a maradék energiát. A végjátékban a MEAFC állóképessége érvényesült, így 108-81-gyel érkeztünk el a mérkőzés végéhez.

.

Remekül lepattanózott Tanyi Áron (9/3 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 assziszt, 1 kiharcolt fault, 1 blokk), ponterőben viszont Czimer Adrián volt a legjobb nálunk (27/21 pont, 1 szerzett labda, 1 assziszt). Ugyancsak jól dobott Besenyei Bálint (18 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 1 kiharcolt fault), és a dupla-duplázó Szabó Dávid is elérte a tíz egységet (10 pont, 10 lepattanó, 3 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Tanyi Antal Áron (9/3), Czimer László Adrián (27/21), Demkó Milán (7/3), Besenyei Bálint (18), Szabó Dávid (10). Csere: Deli Benedek (2), Nagy Balázs (-), Szabó Ádám (2), Katona Milán (3/3), Kosina Kende Milán (3/3). Edző: Bartovics Ákos.

.

Bartovics Ákos edző: „Sajnos azt tudom mondani, ami az egész szezonra is vonatkozik. Ha több alázattal állnánk a játékhoz, egymáshoz, az edzőhöz és magához az egész sportághoz, több győzelmünk is lehetett volna. Ez erre a meccsre is teljesen igaz. Egy lélektelen, energia nélküli első negyed után már eldőlt a mérkőzés. Amint a későbbiekben egy picit jobban akartunk, már tudtunk szépen játszani támadásban, már agresszívabbak tudtunk lenni védekezésben, labdákat tudtunk szerezni. Sajnos ez csak periodikus volt. így sajnos vereséggel zártuk a szezont”.