Fölényes győzelemmel zárta az évet U20-as csapatunk

Az U20-as Bajnokság tizenötödik fordulójában, december 20-án a Concordia Motax KC Pápa fiataljainál vendégeskedett U20-as gárdánk. Az idegen környezetben lezajló találkozót magabiztos teljesítménnyel hozta a Phoenix.

Concordia Motax KC Pápa U20 – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: 61-82 (22-28, 10-16, 15-13, 14-25)

.

A vendéglátók kezdtek jobban, akik egy 5-0-s rohammal gyorsan előnyhöz juttatták magukat a Phoenixszel szemben. A Tiszaújváros csak a második percben kezdett ébredezni, ám ekkor meg is kezdte a felzárkózást ellenfeléhez. Az ötödik percre sikerült kiharcolnia a fordítást (9-11), a negyed második felében pedig már egyértelműen a vendégek irányítottak. A Phoenix gyorsan növelte előnyét, a nyolcadik percben már tíz egységre rúgott vezetése (14-24), ám a Pápa a játékrész végéig enyhíteni tudott hátrányán (22-28).

A második etap erőteljes pápai támadásokkal vette kezdetét. A hazai gárda keményen küzdött az egyenlítésért, ám 4-5 pontnál közelebb nem juthatott a Phoenixhez. A negyed derekától kezdett ismét emelkedni a különbség, s a félidőre már tíz pont fölé növelte előnyét a Tiszaújváros (32-44).

A pihenő idején sikerült rendezni a hazai sorokat, így a Pápa veszélyes lendülettel vetette magát harcba a harmadik etapban. A támadásokat nehezen állta a Phoenix, és vendégének hullámvölgyét kihasználva többször is egy pontra zárkózott fel a Pápa. Csak a játékrész hajrájában talált ismét magára a borsodi alakulat, ekkor azonban újra tíz egységig növelte a különbséget (47-57).

A záró etap már egyértelműen a Phoenix fölényéről szólt. A negyed harmadik percére érték el a vendégek a húszpontos vezetést (51-71), és bár egyszer még fel tudott kapaszkodni a Pápa tizennégy egységig (59-73), a Tiszaújváros nem engedte ki kezéből az irányítást. A Phoenix magabiztos győzelemmel térhetett haza dunántúli portyájáról (61-82).