Gyengén teljesítettünk a Pénzügyőr ellen

A küzdelem megvolt, de támadásban is, védekezésben is akadozott játékunk a Pénzügyőr SE elleni találkozón február 10-én.

Fotó: Herczeg Olivér

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Pénzügyőr Sportegyesület: 50-73 (15-19, 17-16, 9-20, 9-18)

2023. február 10., Tiszaújvárosi Sportcsarnok, 200 néző.
Játékvezetők: Sörlei Attila, Sallai István József, Gergely Csaba.

.

Hazai pontokkal vette kezdetét a mérkőzés, ám a Pénzügyőr már az ötödik percben fordított, és négypontos hátránnyal zártuk az első etapot (15-19). Bár a pontatlanságok már ekkor is jelentkeztek, alapvetően biztató volt a második etap, hiszen az egyenlítésig is eljutottunk (25-25), és a félidőig sikerült faragnunk egy keveset korábbi hátrányunkból (32-35).

Nem sikerült átmenteni lendületünket a harmadik negyedre. A jóval pontosabban dobó vendégek fokozatosan távolodtak tőlünk, mi pedig egyre kevésbé tudtuk összehangolni saját játékunkat. A záró etapot 41-55-ös állással vártuk. A negyedik szakasz sem hozott sajnos változást a játék képében. Egyszerűen szólva: a Pénzügyőr hatékonyabban támadott és védekezett, mint mi, így megérdemelten aratott 50-73-as győzelmet a találkozón.

.

Némi vigaszt jelent, hogy Jordan Santiago a találkozó legjobb teljesítményével, dupla-duplával zárta a mérkőzést (15/6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 11 kiharcolt fault), és Victor Kelechi is elérte a tíz egységet, illetve a dupla-duplát (10 pont, 12 lepattanó, 1 assziszt, 1 kiharcolt fault, 1 blokk).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Bán Tibor (5/3), Lakatos Péter (-), Jordan Ismael Santiago (15/6), Okoh Victor Kelechi (10), Gaál Bence (7/6). Csere: Czimer László Adrián (-), Taskó István (-), Sándor Bence (-), Molnár Bence (3/3), Kovács Zoltán (2), Asszú Ádám (8). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Gratulálok az ellenfélnek. Ez szégyen volt, elnézést kérünk a szurkolóktól”.