Javuló játékkal sem jött a siker az U20-nak

U20-as alakulatunk a SMAFC csapatát látta vendégül október 28-án. A hazai találkozón végig versenyben voltunk, a hajrában azonban a vendégeknek jött ki jobban a lépés.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – SMAFC 1860 Kosárlabda Akadémia U20: 58-61 (23-20, 16-20, 13-13, 6-8)

2022. október 28. Tiszaújvárosi Sportcentrum.
Játékvezetők: Marton Péter, Takács Zoltán.

.

A soproniak kezdtek jobban, azonban a negyedik perctől egyre inkább a Phoenix kezébe csúszott át az irányítás. A kezdő negyed második felében eljutottunk a hétpontos vezetésig is, végül 23-20-as állással érkeztünk el a tizedik perchez. A második etapban sokáig vissza tudtuk verni a SMAFC fordítási kísérleteit, de az utolsó percben ezúttal is a vendégek összpontosítottak jobban, így egypontos lemaradással kellett nekivágnunk a következő félidőnek (39-40).

A harmadik negyed elején a Sopron megpróbált elszakadni tőlünk, amit sikeresen megakadályoztunk, ám ekkor, az első percekben komoly sérülést szenvedett egyik kulcsemberünk, Czimer Adrián, és nélküle kellett folytatnunk a találkozót. A csapatot megviselte az eset, néhány percig nehezen jöttek a pontok, ám a hetedik percben már 50-50-es állást mutatott az eredményjelző. Rövid időre az előnyt is megszereztük, végül visszaállt az egypontos különbség a vendégek javára (52-53).

Gyakorlatilag nyílt maradt a mérkőzés a záró felvonásra. A SMAFC igyekezett ellépni tőlünk, de folyamatosan a nyomában voltunk, és az utolsó percig élt a fordítás esélye. Ez azonban sajnos nem történt meg, a gólszegény utolsó negyed is vendégelőnnyel zárult (58-61).

.

Sérülés ellenére is Czimer Adrián hozta a legjobb statisztikát a hazai oldalon (11/3 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault), akinek ezúton is mielőbbi gyógyulást kívánunk! Ponterőben a dupla-duplázó Rákosi Kornél végzett az élen (16/9 pont, 11 lepattanó, 3 assziszt, 1 kiharcolt fault, 1 blokk), és Besenyei Bálint is tíz pont felett végzett (11/9 pont, 7 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 assziszt).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Tanyi Antal Áron (9), Czimer László Adrián (11/3), Demkó Milán (5/3), Besenyei Bálint (11/9), Szabó Dávid (-). Csere: Deli Benedek (2), Szabó Ádám (-), Csata Zsolt Dániel (-), Dudás Dominik Balázs (-), Rákosi Kornél (16/9), Katona Milán (4/3), Kosina Kende Milán (-). Edző: Bartovics Ákos.

.

Bartovics Ákos edző: „Jó, de keserű tapasztalat ez a meccs. Sajnos elvesztettük Adriánt a harmadik negyed elején, és ez biztos, hogy benne volt később a fejekben. Azt gondolom, hogy a képességek alapján legalább húsz ponttal meg tudtuk volna nyerni ezt a mérkőzést. Amíg nem követjük a tervet, és folytatjuk a szokásos butaságainkat, addig – azt kell, hogy mondjam – megérdemeljük az ilyen vereségeket. Igyekszünk javítani”.