Jó játékkal sem sikerült győznünk Vásárhelyen

Hiába küzdött nagy lendülettel, jó dobószázalékkal a Phoenix, nem sikerült győzelemre váltani a jobb statisztikát Hódmezővásárhelyen. A vereség fájó, de a tabella második pozíciója még mindig stabil számunkra, így hát előre kell tekintenünk!

Forrás: hunbasket.hu

Vásárhelyi Kosársuli – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: 78-75 (26-21, 14-22, 25-14, 13-18)

2024. február 9., Hódtói Sportcsarnok, Hódmezővásárhely.
Játékvezetők: Dr. Varga Zoltán, Farkas Péter Gábor, Nagy Bence László.

.

Bár mi nyitottunk egy Gáspár-duplával, az első negyedben sokáig a házigazdák akarata érvényesült. Egészen az ötödik percig növekedett a Vásárhely előnye (19-9), ekkor azonban sikerült váltanunk, és fokozatos felzárkózásba kezdtünk. Az etap végéig öt egységre olvasztottuk a hátrányt (26-21).

A második etapban mindenekelőtt Kovács és Gáspár remekelt. Hosszú ideig fej fej mellett haladt a két csapat, a hajrát azonban mi nyomtuk meg jobban, így hárompontos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe (40-43).

A folytatásban sajnos nem sikerült elszakadnunk ellenfelünktől, a harmadik etap közepéig ismét fej fej melletti küzdelem zajlott. Az ötödik perctől lejtmenetbe kerültünk, a Vásárhely ki tudta használni a hibáinkat, végül nyolcpontos hátránnyal érkeztünk el a záró felvonáshoz (65-57).

Az utolsó negyed sem indult biztatóan, eleinte úgy tűnt, hogy állandósul a tíz egység körüli hazai vezetés. A negyedik percben azonban Bán triplája elindított egy remek szakaszt, 71-71-nél egyenlítettünk, majd rövid időre a vezetést is átvettük. A hajrá drámaian alakult, hiszen folyamatosan egy labdára voltunk az egyenlítéstől vagy akár a fordítástól is, de ezen a napon semmi sem akart összejönni. A találkozó 78-75-ös hazai sikerrel zárult.

.

Ponterősen játszott Gáspár Balázs (19/3 pont, 3 lepattanó, 1 assziszt, 5 kiharcolt fault, 2 blokk), de Kovács Zoltán is igen szépen termelte a kosarakat (17/6 pont, 3 lepattanó, 1 assziszt, 1 kiharcolt fault), és Bán Tibor is elérte a tíz egységet (10/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Bán Tibor (10/9), Lakatos Máté (8), Gáspár Balázs (19/3), Molnár Bence (3/3), Kocsis Zalán (4). Csere: Csák Bence (3/3), Demkó Milán (-), Orliczki Mátyás (7), Kiss Kolos (2), Okoh Victor Kelechi (2), Kovács Zoltán (17/6). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Gratulálok a csapatomnak, mert szerintem nagyon jól játszottunk. Végig meccsben voltunk, egylabdás meccs volt. A végén történtek értelmetlen dolgok – szerintem a hazai csapat javára –, de hozzáteszem, hogy nem erre kell fognunk ezt a meccset. Voltak olyan hibák, amiket megbeszéltünk, hogy nem történhetnek meg, és ez okozta – úgymond – a vesztünket. Megvoltak a lehetőségeink, hogy átvegyük a vezetést. Gratulálok a győzelemhez a hazai csapatnak!”