Nagy meccsen javított a Phoenix!

A szerdai, idegenbeli kudarc után a Phoenix pénteken, november 4-én a Hódmezővásárhely csapatát fogadta hazai környezetben. Nagyon rövid pihenő után találkoztunk veszélyes ellenfelünkkel, ráadásul sérülések is ritkították sorainkat. A kedvezőtlen előjelek ellenére remek játékkal sikerült tizenkilenc pontos győzelmet aratnunk!

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli: 82-63 (22-19, 21-13, 17-14, 22-17)

2022. november 4. Tiszaújvárosi Sportcentrum, 200 néző.
Játékvezetők: Pozsonyi László, Marton Péter, Fülöp Ádám László.

.

Az elejétől pörgős és parázs hangulatú találkozó a vendégek triplájával startolt, ám Lakatos, Kelechi és Rosemond találataival gyorsan felzárkóztunk, sőt Rákosi duplájával a vezetést is megszereztük rövid időre (7-5). Percekig fej fej mellett haladtak a csapatok, de Bán és Rosemond hármasainak köszönhetően mi zártuk előnnyel a szakaszt (22-19).

A Vásárhely egyenlítési kísérletét Lakatos két közelije akasztotta meg a második etap elején, majd Molnár és Kelechi kosaraival tartottuk az ötpontos előnyt (30-25). Hosszú gólszünet következett, amit egy Rosemond-tripla tört meg, majd Kelechi kettesével először értük el a tízpontos vezetést (35-25). Ezt csak rövid ideig tartottuk, ám a félidő végjátékában a Kovács-Rosemond-Lakatos trió tizenegy egységes előnyt dobott nekünk össze, és ezzel fordulhattunk rá a harmadik negyedre (43-32).

Bár Rosemond és Bán találataival ideiglenesen növelni tudtuk előnyünket, a harmadik etap első fele mégis a Vásárhelyé volt. Az ötödik percre nyolc egységig olvad a vezetés, de nagyon jókor érkeztek Bán és Rosemond triplái, hiszen ezekkel kilendülhettünk a hullámvölgyből (54-40). Hogy ne érezzük magunkat túl nagy biztonságban, a vendégek még egyszer feljöttek nyolc pontra (54-46), ezúttal Molnár és Kelechi dupláival léptünk el ismét tizennégy pontra (60-46).

Küzdelmes volt a záró felvonás is. A vásárhelyiek nem adták fel, többször is eredményesek voltak, ám szerencsére mindig megvoltak a tiszaújvárosi válaszok is. Az első percekben a Molnár-Lakatos duó kosaraival tartottuk a távolságot, majd Rákosi hármasai és Kovács közelije megteremtette a húszpontos előnyt (76-56). Ezt ugyan nem tudtuk tartani, sőt, a vendégek feljöttek még egyszer tizenhárom pontra (76-63), de a végjátékban Orliczki, Lakatos és Rosemond találataival mégiscsak szép, 82-63-as végeredmény alakult ki.

.

A dupla-duplázó Steve Rosemond ezúttal is kiemelkedett a mezőnyből teljesítményével (24/15 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 assziszt, 4 kiharcolt fault), de remek formát mutatott Lakatos Péter is, mint a mezőny második legjobbja (14 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 assziszt, 4 kiharcolt fault). Tíz pont fölé érkezett Bán Tibor (11/9 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 assziszt), és alig maradt el tőle Rákosi Kornél (10/6 pont, 8 lepattanó, 1 szerzett labda, 4 assziszt, 1 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Steve Rosemond (24/15), Bán Tibor (11/9), Lakatos Péter (14), Rákosi Kornél (10/6), Victor Kelechi (8). Csere: Tanyi Antal Áron (-), Taskó István (-), Orliczki Bence (2), Molnár Bence (9/3), Kovács Zoltán (4). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József vezetőedző: „Először is gratulálok a csapatomnak! Óriásit játszottunk, szerintem a szezon eddigi legjobb mérkőzését mutatta most a társaság támadásban is, védekezésben is. Nagyon örülök neki. Sikerült kijönnünk egy nap alatt abból a letargikus állapotból, amit szerdán mutattunk, bízom benne, hogy ez elég önbizalmat ad, és idegenben is tudunk koncentráltan és ugyanilyen okosan játszani, mint itt, a mai napon”.