Remek első félidő után szenvedtünk vereséget

A Békés csapatát fogadta hazai környezetben a Phoenix március 18-án. Lehengerlő első negyedet, biztató másodikat produkált a csapat, ám a folytatásban már szinte semmi sem sikerült.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Békési SzSK: 75-85 (19-9, 27-24, 13-32, 16-20)

2022. március 18. Tiszaújvárosi Sportcentrum, 150 néző.

Játékvezetők: Lengyel Ádám József, Sallai István József, Gergely Csaba.

.

Nehezen jöttek az első találatok a mérkőzés kezdetén, aztán a Békés nyitotta meg a sort egy triplával. Az első negyed közepéig a vendégek fölénye érvényesült, ekkor azonban megérkezett Asszú első két távolija, és ezzel be is értük riválisunkat (9-9). Ezt további tíz hazai pont követte, amire az etap végéig már nem érkezett békési válasz (19-9).

A gólzáporos második negyedet Andrews triplája nyitotta meg, aztán Frikker és Asszú is begórt egy-egy hármast, majd ismét Andrews következett. A vendégek 30-9-es állásból kezdtek el felkapaszkodni, és bizony be is mutattak egy 0-8-as szakaszt, amellyel 30-17-re javították helyzetüket. A későbbiekben a 13-15 pontos különbség vált jellemzővé, végül 46-33-mal érkeztünk el a félidőhöz.

A tizenhárom pontos hazai vezetés ellenére harmadik negyedben egy jóval nyugodtabb Békés és egy sokkal szétszórtabb Tiszaújváros kezdett neki a mérkőzés folytatásának. Nálunk alig maradt valami az első félidő remek dobóformájából, a vendégek ugyanakkor egyre magabiztosabban vezették támadásaikat. Az etap közepén megszületett a vendégek fordítása, amit egyszer még visszaszorítottunk egy Asszú-triplával (50-48), ezt követően azonban már nekünk kellett az eredmény után futnunk. Nehezen tudtuk tartani a Békés lendületét, ebben az etapban tizenkilenc pontot vert ránk ellenfelünk (59-65).

A hatpontos hátrány nem jelentett esélytelenséget, neki is látott a Phoenix, hogy az utolsó felvonásban ledolgozza a hátrányt. Hiába kapaszkodtunk fel azonban többször is két-három pontra, mindig érkezett újabb találat a vendégek részéről, amivel éppen karnyújtásnyi távolságban tarthattak minket maguktól. Ahogy az gyakran lenni szokott, a hajrá kapkodósra sikerült, így végül tízpontos különbséggel zárult a mérkőzés – sajnálatos volt ez a vereség (75-85).

.

A remekül triplázó Asszú Ádám a mezőny legjobb teljesítményével zárta a találkozót (29/18 pont, 6 lepattanó, 2 assziszt, 5 kiharcolt fault), és igen veszélyes volt az ellenfél gyűrűjére Jordan Andrews is (21/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 kiharcolt fault, 1 blokk).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Drahos Gábor (-), Gerőcs Roland Bálint (6), Hegedűs Gergely (6/6), Jordan Madrid-Andrews (21/3), Asszú Ádám (29/18). Csere: Drizner Gábor (3/3), Frikker Marcell (7/3), Taskó István (-), Szabó Norbert (-), Molnár Bence (-), Kovács Zoltán (3). Vezetőedző: Siska János.