U20: A bajnok győzött le minket

Március 31-én bajnokesélyest fogadott a Phoenix U20-as gárdája. A Nagykőrös alakulata a tabella második pozícióját foglalta el közvetlenül a mérkőzés előtt, számukra sorsdöntő volt a találkozó kimenetele. A kivételesen motivált és erős ellenféllel szemben derekasan helytálltak fiaink, de a papírformát nem tudták felborítani.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – Nagykőrösi Sólymok U20: 79-107 (14-26, 21-40, 18-22, 26-19)

2024. március 31., Tiszaújvárosi Sportcentrum.
Játékvezetők: Vaszi Ádám, Suhajda Levente Ákos.

.

Csak a találkozó elején tudtuk tartani a lépést a bajnokságra törekvő nagykőrösiekkel, a negyedik perctől kezdve fokozatosan távolodott ellenfelünk. Az első negyed végére tizenkét egységes különbség alakult ki (14-26). A következő etap első felében még tartani tudtuk a tíz pont körüli hátrányt, ezzel életben tartottuk a felzárkózás esélyét, ám ezt követően megszaporodtak a pontatlanságaink, a rivális magabiztossága ugyanakkor megnőtt. A félidőre a különbség gyakorlatilag döntő mértékűvé vált (35-66).

A harmadik szakaszban sokat javult a védekezésünk, a Nagykőrös több támadását is sikerrel vetettük vissza. A kiegyenlített negyed is a hátrány emelkedését hozta ugyan, de már jóval kevesebb ponttal (53-88). A záró felvonásban aztán egy kifejezetten jól működő Phoenixet láthattunk a pályán. Megérkeztek a triplák, sikerült szépítenünk az eredményen. A nagy különbséget persze nem tudtuk már lefaragni, de legalább szép negyeddel fejeztük be a Bajnokságot (79-107). Gratulálunk a Nagykőrösnek az alapszakasz megnyeréséhez!

.

Czimer Adrián ezen a mérkőzésen is nagy ponterővel játszott (25/12 pont, 2 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 assziszt, 1 kiharcolt fault, 1 blokk), de remekül triplázott Demkó Milán (18/18 pont, 3 lepattanó, 4 assziszt), szépen teljesített Katona Milán (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 assziszt, 3 kiharcolt fault), és Szabó Zalán is elérte a tíz egységet (10/6 pont, 5 lepattanó, 1 szerzett labda, 2 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Katona Milán Gergő (12/3), Czimer László Adrián (25/12), Szabó Zalán (10/6), Demkó Milán (18/18), Besenyei Bálint (8). Csere: Szlávik Levente (2), Gulyás Dávid (2), Lakatos Máté (-), Szabó Ádám (2), Kiss Kolos (-), Csata Zsolt Dániel (-). Edző: Vida Zoltán.

.

Vida Zoltán edző: „Az utolsó mérkőzésen a fiúk felszabadultan játszhattak, hiszen ennek nem volt már tétje. Voltak jó jelenetek, volt néhány negatívum. Például a letámadás sokszor megijesztett minket, de összességében elégedett vagyok a srácokkal, és úgy érzem, hogy tisztesen helytálltunk az alapszakasz győztese ellen”.