Magabiztos győzelem az Eger ellen!

Jó formában játszott a Phoenix az Eger elleni, hazai találkozón március 22-én. Az odavágóval ellentétben ezúttal bejött a tabella diktálta papírforma, és sikerült revansot venni a decemberi vereségért.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Eszterházy SC: 85-56 (20-17, 20-8, 25-14, 20-17)

2024. március 22., Tiszaújvárosi Sportcentrum, 350 néző.
Játékvezetők: Lengyel Ádám József, Sörlei Attila, dr. Nagy Zsombor

.

Kiegyenlített párharc kezdődött az első etapban, majd annak ellenére, hogy hatékonyan működött a Kelechi-Bán-Csák trió, az Eger ragadta magához az előnyt. Igazi váltás csak a negyed hajrájában következett be, amikor Kelechi fordítására már nem tudott gyors választ adni az ellenfél, viszont Csák még értékesíthetett két büntetődobást, így hárompontos vezetéssel várhattuk a folytatást (20-17).

A második szakaszban Kovács vállalta magára a húzóember szerepét, méghozzá nem is rossz eredménnyel. A negyedik percre már tíz egységre növeltük az előnyt, és – köszönhetően a szigorúan működő védekezésnek és támadásnak – lassan a továbbiakban is emelni tudtuk azt. A félidőt 40-25-ös állással zártuk.

A harmadik szakaszt Bán triplájával nyitottuk meg, majd egy jó meneteléssel a hetedik percre elértük a harmincpontos különbséget (61-30). Ezt az előnyt nem tudtuk ugyan megtartani, de így is meghatározó, 68-39-es részeredménnyel fordulhattunk rá a záró etapra.

A negyedik felvonásban egy kicsit pontatlanabbá vált a játékunk, de a győzelem egyetlen percig sem forgott veszélyben. Ezúttal a Kocsis-Lakatos-Gáspár hármas erősített bele, hogy ellensúlyozhassuk az Eger új lendületét, és végül harminc egység nem lett ugyan közte, de a 85-56-os végeredmény is impozáns. Szép volt, Fiúk!

.

Hatékonyan küzdöttek a mérkőzésen centereink. Victor Kelechi (14 pont, 6 lepattanó, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault) és Gáspár Balázs (9 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 3 kiharcolt fault, 2 blokk) hozták össze a legjobb statisztikákat, de igen hatékony volt Kocsis Zalán (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 1 kiharcolt fault) és Kovács Zoltán is (13/6 pont, 4 lepattanó, 1 kiharcolt fault), ponterő terén pedig Bán Tibor teljesítményét dicsérhetjük (16/9 pont, 2 lepattanó, 2 assziszt, 2 kiharcolt fault).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Bán Tibor (16/9), Lakatos Máté (7/3), Okoh Victor Kelechi (14), Vaskó György (-), Kocsis Zalán (11/3). Csere: Czimer László Adrián (-), Csák Bence (8/6), Orliczki Mátyás (2), Gáspár Balázs (9), Kiss Kolos (3/3), Molnár Bence (2), Kovács Zoltán (13/6). Vezetőedző: Lekli József.

.

Lekli József: „Gratulálok a csapatnak! Jó hozzáállással kezdtük ezt a mérkőzést, a második negyedtől megtaláltuk a lehetőségeket, összeállt a védekezés, támadásban szépen járt a labda, megvolt a megfelelő agresszivitás. Jól játszottunk, úgyhogy még egyszer gratulálok a csapatnak, és további sok sikert kívánok az Egernek!”