U20: Győzelmet ért a remek végjáték!

Feszes iramú, kiélezett mérkőzésen aratott győzelmet U20-as csapatunk az Eger alakulata felett. A március 22-ei találkozó első és utolsó negyede remek játékot hozott, és ez végül meghozta a várva várt sikert!

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20 – Eszterházy SC U20: 71-69 (19-16, 13-23, 19-21, 20-9)

2024. március 22., Tiszaújvárosi Sportcentrum.
Játékvezetők: Nyíri Péter Patrik, Szalontai Dorina Enikő.

.

Az első találat a miénk volt, és sokáig ki sem engedtük a vezetést kezünkből. Egészen a nyolcadik percig meghatározó fölényben játszottunk, elértük a tizenkét pontos vezetést is (17-5), ezt követően azonban az Eger is „megérkezett” a meccsbe, és gyors kosarakkal faragta le három egységre hátrányát (19-16).

Mi egyelőre sajnos nem tudtunk megújulni. A második szakasz első perceiben még fej fej melletti küzdelmet folytattunk riválisunkkal, ám az etap derekától tartósan a hevesiek kezébe került az előny. Szerencsére nem engedtük elérhetetlen távolságba őket, így megőriztük az esélyeket a következő félidőre is (32-39).

Bár a harmadik negyedet sem sikerült megnyernünk, ebben az etapban már érződött, hogy erősödik a játékunk. Kezdett visszatérni a srácok összpontosítása, eredményesebbek lettünk támadásban, és mindössze két ponttal növekedett a hátrány (51-60).

Kifejezetten jól működött aztán a záró felvonásban a Phoenix gépezete. A kilencpontos hátrányt hat perc alatt dolgoztuk le (66-65), amit nem követett ugyan tartós vezetés, de ettől kezdve az utolsó másodpercekig nyílt maradt a találkozó. Jól használtuk ki a lélektani előnyt, és egy remek hajrával sikerült behúznunk a mérkőzést! Szép volt, Fiúk!

.

Besenyei Bálint elképesztő tripla-duplával lett a mezőny legeredményesebb játékosa (25/3 pont, 20 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 assziszt, 10 kiharcolt fault, 1 blokk), és Czimer Adrián is hozta a szokásos ponterőt (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 kiharcolt fault). Jár az elismerés azonban a többieknek is, hiszen igazi csapatmunka volt ez a győzelem!

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U20: Katona Milán Gergő (7), Czimer László Adrián (19/9), Szabó Zalán (6/3), Demkó Milán (1), Besenyei Bálint (25/3). Csere: Szlávik Levente (-), Gulyás Dávid (7), Lakatos Máté (-), Szabó Ádám (6), Kiss Kolos (-), Csata Zsolt Dániel (-). Edző: Vida Zoltán.

.

Vida Zoltán edző: „Sikerült jól kezdenünk a mérkőzést – amit egész szezonban szerettem volna. Utána egy kicsit kiengedtünk, az Eger átvette a vezetést, és el is húztak egy kissé. Amit azonban az utolsó negyedben csináltak a fiúk, arra büszke vagyok. Sikerült visszajönniük a mérkőzésbe, és végül meg is nyerték azt. Gratulálok nekik!”