Ismét sikert aratott U18-as csapatunk

A Phoenix U18-as alakulata a MEAFC fiataljait fogadta hazai pályán március 22-én. A nehéz pillanatokkal tarkított  mérkőzésen Szendrey Zsombor tanítványai szerezték meg a győzelmet.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U18 – MEAFC U18: 73-63 (20-13, 18-14, 17-23, 18-13)

2023. március 22., Eötvös József Gimnázium, Tiszaújváros.
Játékvezetők: Tóth Tamás, Dr. Ormay Gábor.

.

Hazai fölénnyel telt az első negyed, a nyolcadik percre elérte a tíz pontot előnyünk (18-8). Az etap hajrájában azonban újítani tudott a Miskolc, így 20-13-as állással kezdtük meg a következő játékrészt. A második szakaszban sokáig kiegyenlített volt a két csapat teljesítménye, csak a negyed második felében tudtunk ismét távolabb lépni ellenfelünktől. A fokozódó lendületnek köszönhetően a nagyszünethez tíz pont feletti különbséggel érkeztünk el (38-27).

Kifejezetten nehéznek bizonyult a harmadik etap. A MEAFC rendezte a sorokat a pihenő alatt, és elszántan hajtott az egyenlítésért. Az ellenfél távoli dobásaira mi csupán duplákkal tudtunk válaszolni, de öt egységet még megőriztünk az előnyből (55-50). A záró felvonás első fele ugyancsak a Miskolcé volt: a hatodik percben már mindössze egy pont volt a csapatok között (59-58). Szerencsére sikerült a ritmusváltás, visszavertük az egyenlítési kísérletet, és az utolsó percekben bebiztosítottuk győzelmünket (73-63).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U18: Tanyi Antal Áron (22), Czimer László Adrián (19/3), Demkó Milán (-), Besenyei Bálint (23), Szabó Dávid (7). Csere: Hártó Soma Levente (2), Nagy Balázs (-), Katona Milán (-), Farkas Kristóf (-), Kosina Kende Milán (-). Edző: Szenrey Zsombor.

.

Szendrey Zsombor edző: „Nagyon jó kis meccset játszottunk a Miskolc ellen; ez végre egy olyan mérkőzés volt, amely során a két ellenfél teljes kerettel feszülhetett egymásnak. Örülök, hogy ebből mi jöhettünk ki győztesen. Látok már nagyon jó dolgokat, vannak gyors kosaraink – azonban még mindig van, amikor sokat püföljük a labdát. Ezeket a helyzeteket csökkenteni kell, illetve meg kell tanulnunk jobban csapatként játszani, használni azokat is, akik üresen vannak, hogy abból előnyt szerezhessünk. Örülök a győzelemnek, mert tényleg egy jó Miskolcot vertünk meg, akiktől ott, idegenben harminc ponttal kaptunk ki. Abban bízom, hogy ezt a formát, lendületet a többi mérkőzésre is át tudjuk majd menteni”.