U16: Nem ment a játék a Szerencs ellen

A kadettbajnokság tizennegyedik fordulójában a Szerencs együttesét látták vendégül U16-os fiaink. A mérkőzés során nem találtuk a ritmust, nem találtuk meg az ellenszert riválisunk magasemberével szemben, így nem tudtuk itthon tartani a győzelmet jelentő pontokat.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U16 – Szerencsi Darazsak U16: 50-83 (10-21, 10-19, 13-21, 17-22)

2023. március 14., Eötvös József Gimnázium, Tiszaújváros.
Játékvezetők: Domán István, Szalontai Dorina Enikő.

.

8-0-lal indított a Szerencs, így már a mérkőzés kezdetén hátrányba kerültünk. A pontatlan dobások megbosszulták magukat: tíz egység feletti hátránnyal zártuk az első etapot (10-21). A második játékrész is a vendégek pontjaival startolt, mi továbbra is nehezen szereztük találatainkat. A nagyszünetre 20-40-es állás alakult ki.

A harmadik negyedben javuló játékot mutattunk, ám ez csak arra volt elegendő, hogy kevésbé növekedjék a hátrány (33-61). A záró szakasz sikerült a legjobban, ám a Szerencs nagyarányú győzelmét nem tudtuk veszélyeztetni (50-83).

.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix U16: Hártó Soma Levente (6), Szlávik Levente (2), Gulyás Dávid (2), Szabados Zsombor (2), Galambos Kende (8/3). Csere: Farkas Balázs (-), Riczu Levente (3/3), Illés Bence (2), Suba Dániel (-), Kurucz Gergő (6), Farkas Kristóf (19/12). Edző: Bartovics Ákos.

.

Bartovics Ákos edző: „Az elmúlt meccsek szégyenteljes hozzáállása miatt egy kicsit változtattam a csapaton, inkább a kezdő játékosokat részesítettem előnyben. Jobb volt a hozzáállás, összességében nem volt rossz a mérkőzés, viszont az ellenfél magasával nem tudtunk mit kezdeni védekezésben, támadásban pedig egyszerűen nem estek be a dobásaink – emiatt ez a nagyarányú vereség”.